Dvojičku s Ostravou v EL U19 jsme zvládli

11.12.2017 11:13 | EL U19 pokračovala utkáními dvojiček. První utkání jsme odehráli už ve čtvrtek na palubovce Snakes Ostrava...

EL U19 pokračovala utkáními dvojiček. První utkání  jsme odehráli už ve čtvrtek na palubovce Snakes Ostrava. Náš soupeř začal utkání s velkou energii a vedl po první čtvrtině 21:12. Ve druhé čtvrtině jsme však zvýšili důraz v obraně i v zakončení a v poločase vedli 37:35. Druhý poločas byl vyrovnaný se spoustou pěkných basketbalových akcí a nám se povedlo od soupeře odskočit na rozdíl 7 bodů až 2 minuty před koncem a pak jsme si už cenné vítězství nenechali vzít.
Druhé utkání na domácí palubovce bylo od začátku vyrovnané i když jsme celý první poločas byli v mírném vedení. Na začátku druhé poloviny jakoby jsme zůstali v šatně a náš soupeř toho dokonale využil a za 5 minut si vytvořil 13 bodové vedení. Až druhý oddechový čas soupeře zastavil a postupně jsme hru vyrovnali, ale pořád jsme po 3/4 hry prohrávali o 10 bodů. Velký obrat nastal až ve 4. části hry, kdy jsme se 14 body vřadě dostali do vedení o 4 body. Od této chvíle jsme už byli na palubovce lepším týmem a utkání zaslouženě vyhráli.
Je nutno říct, že obě utkání s našim tradičním rivalem měli vysokou úroveň a kvalitu.

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov   65:72 (21:12, 35:37, 51:53)

Střelci BCM Orli: Sychra 19, Páleník 16, Borovka 13, Klepač E. 10, Maděra 7, Michalčík 6, Sigmund 1, Klepač A., Pelikán a Křůmal 0

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava   85:73 (26:21, 41:40, 52:62)

Střelci BCM Orli: Sychra 20 (8 doskoků), Páleník 16,  Borovka 13 (9 doskoků a 9 asistencí), Klepač A. a Maděra 13, Klepač E. 9, Sigmund 1, Michalčík, Pelikán, Krůmal a Havel 0