Na MČR U19 jsme nakonec obsadili 4. místo

09.05.2018 16:14 | Na MČR U19 jsme nakonec obsadili 4. místo

USK Praha – BCM Orli Prostějov 72:58 (16:8, 45:25, 54:48)

První dvě minuty utkání koš nepadl. Oba týmy si vybíraly daň za nervózní vstup do utkání. Střelecky otevřel letošní MČR U19 až hostující Lukáš Sychra. Pražané se dostali do tempa až po prvních pěti minutách a za stavu 13:7 si bral Prostějov oddechový čas. Po první čtvrtině vedli domácí 16:8. Pražané se v úvodu druhé čtvrtiny dostali poprvé do dvouciferného vedení, když na 23:11 zvyšoval košem s faulem a následně šestkou Marek Vyroubal. Sovy si dvouciferné vedení udržely až do přestávky, když Prostějovu nedaly v jejich útoku mnoho prostoru, naopak samy neúnavně nájezdy atakovaly koš soupeře a dostaly se až na rozdíl 20 bodů. Orly držel v prvním poločase především Páleník, autor 9 bodů. Hosté vstoupili do třetí čtvrtiny skvěle. Dali tři trojky v řadě, všeobecně si počínali sebevědoměji v zakončení, a to se projevilo na skóre po 30 minutách. Třetí čtvrtinu totiž vyhráli 18:9 a tím se dostali zpět do hry o finále. Skvěle naladěná Folimanka, do které si našlo cestu přes 900 diváků se bavila. Poslední čtvrtina nabídla drama. Za stavu 54:51, po trojce Borovky, se prosadil kapitán domácích Farský košem s faulem a dopřál svému týmu možnost nadechnutí. Sovy se čtyři minuty před koncem utkání dostaly znovu na dvouciferný rozdíl, který už si pohlídaly do konce. Postupují tak do finále, Prostějov se utká o třetí místo.

BODY BCM Orli PV:

Palenik Juraj 21, Maděra Jan 16, Borovka Štěpán 5, Klepač Erik 5, Michalčík Matěj 4, Sychra Lukáš 4, Havel Radim 3, Klepač Adam a Sigmund Filip 0

BCM Orli Prostějov – GBA 68:85 (18:28, 45:46, 53:63)

Souboj o třetí místo odstartoval poslední hrací den MČR U19. GBA včera podlehla BA Nymburk, přesto byla favoritem dnešního boje o bronz. Orli se spoléhali na hru svého perimetru, GBA zas chtěla využít svou podkošovou sílu a centimetry. A byl z toho zajímavý duel, který diváci ocenili. Vyrovnaná první čtvrtina seděla o něco více hostím. Díky dvěma trojkám se dostali do vedení o deset po první čtvrtině. Jenže Prostějov zaktivnil všechny své činnosti, proměňoval sebevědomé střely a po dvanácti minutách byl stav 26:28. Domácí se vedení dočkali v sedmnácté minutě - 40:38. Velkou zásluhu na tom měl v druhé čtvrtině nezastavitelný Páleník, který dal do poločasu 13 bodů, mnohdy z těžkých střel. Prostějov si vybral slabší chvilky ve třetí čtvrtině, kterou prohrál 8:17. Dovolil tak GBA odskočit na komfortnější náskok, který si hlídala. Tři minuty do konce utkání byl stav 64:76 a jak se později ukázalo, o bronzu bylo rozhodnuto. Výsledné skóre trochu zkresluje jinak herně vyrovnané utkání.

Maděra Jan 14, Palenik Juraj 13, Sychra Lukáš 11, Klepač Erik 10, Michalčík Matěj 9, Borovka Štěpán 7, Klepač Adam 4, Bukovec Tomáš 0, Havel Radim 0, Medek Dominik 0, Nosek Jakub 0, Sigmund Filip 0