U14: Výhra se Slavií a prohra s Tygrama

06.12.2018 11:16 | Sobotní utkání s týmem BŠM Brno se odložilo pro nemoc soupeře...

BCM Orli Prostějov – Tygři JBC Brno 62:72 (15:16 20:32 45:49)

Sobotní utkání s týmem BŠM Brno se odložilo pro nemoc soupeře. V neděli na domácí hale DDM jsme přivítali Tygry z Brna. Hostující tým byl jasný favorit, který v této sezoně ještě neokusil hořkost porážky. Mladí orli nastoupili již s uzdraveným Michalem Vitáskem a Šimonem Zapletalem. Zápas začal vyrovnanou čtvrtinou, kdy se skore přelévalo ze strany na stranu. V druhé desetiminutovce nám soupeř z Brna odskočil na rozdíl 12 bodů. Po poločasové přestávce jsme nabrali síly a po výborné bojovnosti a kolektivní hře jsme dotahovali výsledek. V poslední čtvrtině šli naši chlapci dokonce do jednobodového vedení 54:53. Dvě minuty do konce už nám ale nezbyly síly a Tygři z Brna odskočili na konečný rozdíl deseti bodů.

Slavia Kroměříž - BCM Orli Prostějov 46:87 (15:14 34:35 43:52)

Ve středu ,,venku" orli sehráli dohrávku s TJ Slavia Kroměříž. Utkání začalo velkou nepřesností na naší straně, kdy jsme ,,zahazovali" jednoduché střely z pod koše a ne příliš kolektivní hrou jsme se dostávali do pozic, kde bychom neměli být. V poslední vteřině druhé čtvrtiny jsme dali trojku s klasonem a v polovině utkání jsme se dostali do jednobodového vedení. Na začátku druhé části hry jsme 3 krát po sobě získali míč a proměnili jednoduchým košem, to domácí Slavii Kroměříž rozhodilo a nás naopak nakoplo. Od té chvíle jsme dominovali ve všech herních činnostech a druhý poločas vyhráli drtivým rozdílem 52:12!