U12 Pro cenné zkušenosti do Ostravy

10.12.2019 12:00 | S vidinou 5ti velice těžkých zápasů se naše kategorie U12 vydala na turnaj do Ostravy...

S vidinou 5ti velice těžkých zápasů se naše kategorie U12 vydala na turnaj do Ostravy. Během 3 dnů nás čekalo 5 těžkých zápasů proti kvalitním soupeřům z Ostravy, Bratislavy, Hradce Králové a Katowic.
Hned v prvním utkání nás čekal domácí tým Snakes Ostrava. Již od začátku nás soupeř začal jednoduše přehrávat rychlým protiútokem a s agresivní obranou soupeře jsme měli velké problémy. Ve druhém poločase jsme zlepšili obranu, posunuli jsme si míč v útoku a dokázali vyhrát 4. čtvrtinu utkání. Rozdíl ve skóre bohužel neodpovídal předvedenému výkonu.

Snakes Ostrava – BCM Orli Prostějov 65:23 (12:2,31:7,55:11,65:23) – hráč utkání TOMÁŠ PALUDA

V pátek večer nás čekal tým Inter Bratislava. Už před zápasem bylo jasné, kdo má v tomto utkání výškovou převahu. Někdy až o 2 hlavy vyšší soupeř nás jasně přehrával pod košem, bohužel 6 útočných doskoků za útok je opravdu hodně. Kluci ovšem bojovali o každý míč a odvedli opět bojovný výkon, především na obranné polovině.

Inter Bratislava – BCM Orli Prostějov 44:10 (15:4,29:4,37:4,44:10) – hráč utkání ADAM KALUS

V soboru dopoledne nás mě čekat o něco vyrovnanější zápas. Soupeřem nám byl tým z Katowic. Kluci do zápasu nastoupili skvěle, bojovností a agresivní obranou dělali soupeři problémy. Ovšem chvilkové polevení koncentrace v každé čtvrtině a neproměnění lehkých „šoupáků“ nás stálo lepší výsledek. Do této chvíle ale kluci předvedli nejlepší výkon na turnaji, který ještě zdaleka nebyl u konce.

BCM Orli Prostějov – UKS 27 Katowice 21:44 (3:10,7:27,14:38,21:44) – hráč utkání MATYÁŠ KÜHN

V sobotu odpoledne nás opět čekal těžký soupeř. NH Ostrava se na turnaji prezentovala velice agresivní hrou plnou kontaktu a soubojů pod košem a od začátku utkání nám tato hra moc nechutnala. Jako v každém zápase se ale klukům bojovnost nedala upřít. Bojovat se musí vždy a za každého stavu a naši kluci v druhém poločase nechali na hřišti vše.

BK NH Ostrava – BCM Orli Prostějov 66:19 (15:5,34:11,50:17,66:19) – hráč utkání DAVID SIROTEK

V neděli dopoledne nás čekal poslední zápas na turnaji proti Královským Sokolům. Ani jeden z týmů si na turnaji zatím nepřipsal výhru. Kluci se s tímto ovšem nechtěli smířit a tak k zápasu také přistoupili. Kolektivní bojovností v obraně a pohybem míče v útoku se soupeřem drželi krok celý zápas. Agresivní hra směrem ke koši nás posílala na čáry trestného hodu, boj o doskok nám dával základ k rychlému protiútoku a agresivní obrana nám získala plno míčů. Kluci v tomto zápase odvedli nejlepší výkon na turnaji a po zásluze si tak připsali výhru o 3 body.

Královští Sokoli – BCM Orli Prostějov 34:37 (13:8,21:20,33:33,34:37) – hráč utkání SAMUEL RŮŽIČKA

V první řadě chceme poděkovat týmu BK Snakes Ostrava za organizaci tohoto skvěle obsazeného turnaje. Pro kluky byl tento turnaj skvělou prověrkou a doufáme, že každý zápas jim dá velkou zkušenost pro zápasy v kategoriích U12 a U11. Kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a předváděné výkony.