U13: První výhra v sezóně pro U13

27.01.2020 11:50 | V hodně okleštěné sestavě zapříčiněnou nemocemi a lyžařskými radovánky jsme se vydali v sobotu 25.1. na zápas do Šumperku....

V hodně okleštěné sestavě zapříčiněnou nemocemi a lyžařskými radovánky jsme se vydali v sobotu 25.1. na zápas do Šumperku. Proti výrazně menšímu soupeři jsme se chtěli porvat o nějaký ten bod navíc. Bohužel ihned od začátku bylo několik věcí proti nám. Když si za 4 minuty udělají 2 hráči základní rotace 4 fauly, hraje se poté těžce. S ohledem na počet faulů v 1. čtvrtině, konkrétně 14 faulů se zápas absolutně nedostal do tempa a pouze se odchodil. V druhé čtvrtině s podobným scénářem se nám dařilo chvíli držet krok, ovšem zastavit postupný útok soupeře bylo nad naše síly. Největším problémem bylo přebrat si hráče po cloně na míč, pro někoho snadná věc, pro pár jedinců skoro jako přijímací zkoušky na VŠ. Z prvního zápasu si odnášíme těžkou prohru o 30 bodů a pár modřin. Do druhého zápasu ovšem nastupuje úplně jiný tým. Bez jakéhokoliv respektu se vrháme pro každý míč, najíždíme do koše a trefujeme z dálky. Když k tomu přidáme naši práci pod košem, v poločase je z toho přijatelný výsledek 22:28 pro náš tým. Ve 3.čtvrtině se nám podaří po skvělém kolektivním výkonu ještě odskočit na výraznější rozdíl a polštář 9ti bodů si neseme i do poslední periody. V té se nám podaří kolektivně zastavit jediného hráče soupeře, co ohrozí koš a skvělý Dan Ulman za pomoci Matyho Kuhna navyšují skóre až na konečných 14 bodů pro náš tým. Kluci zaslouží za předvedený výkon pochvalu, po 1.utkání se zvedli a vybojovali pro sebe první výhru v sezóně.

TJ Šumperk – BCM Orli Prostějov 58:24 (14:4,24:10,48:13)

TJ Šumperk – BCM Orli Prostějov 43:57 (10:13,22:28,34:43)

Hned na druhý den, v neděli 26.1. nás na domácí palubovce čekala dohrávka proti Zlínu. Jestliže v sobotu nastoupila okleštěná sestava, v neděli zbylo pouze torzo naděje. Bez 4 hráčů ze sobotního utkání, kteří jeli plnit sportovně školské povinnosti do nedalekých Jeseníků, se vrháme do boje proti Zlínu. Posílení o 3 hráče ročníku 2009 a dokonce 2 hráče ročníku 2010 jsme se v 1.utkání opět nedokázali dostat do tempa. Nedařilo se nám zastavit rychlý přechod soupeře. Výrazně vyšší soupeř nám dělal problém snad ve všech činnostech. Pozitivní věc z prvního zápasu byla, že jakmile byl na zemi míč, minimálně 2 naši hráči byli na zemi také a to se cení. Prohru o 40 bodů nám ale nikdo neodpáře Druhý zápas a zase úplně jiné družstvo. V prvním zápase zjistíme, že soupeř je taky člověk a začneme s ním hrát místy i vyrovnanou partii. V poločase ovšem prohráváme o 18 bodů. 3.čtvrtinu odehrajeme vyrovnanou a opět se jdeme porvat o lepší výsledek než prohru o 30. V poslední čtvrtině dokážeme pokrýt doskok soupeře, pochopíme, že pomalou hrou to moc nepůjde, a když si v útoku dáme 3 přihrávky místo 1, hned se nám hraje lépe. Výborná 4.čtvrtina nás přiblížila až na rozdíl 7mi bodů a tak zápas také končí. Za zmínku stojí vyhraná poslední čtvrtina 17:4 Velký kredit za utkání speciálně dostává Adam Kalus, hráč ročníku 2010 se nebojácně vždy dostal pod koš oproti o 3 roky starším klukům, někdy i o 3 hlavy vyšším. Je pouze otázkou, proč si kluk ročníkem z přípravky dokáže připsat ve druhém zápase 9 bodů proti hráčům ročníku 2007.

BCM Orli Prostějov – SKB Zlín 30:70 (5:16,11:34,19:56)

BCM Orli Prostějov – SKB Zlín 44:51 (7:17,15:33,27:47)