U19: Junioři proti GBA a Písku

27.01.2020 23:49 | Junioři čekal náročný víkend když cestovali do Jindřichova Hradce a Písku, aktuálně dvou vedoucích týmů tabulky...

GBA Jindřichův Hradec - BCM Orli U19 83:74 (22:25, 40:43, 62:59)

Pelikán 15, Trávníček 13, Bálint 12, Šiška 10, Uličný 9, Svojanovský 7, Jansa 6, Prokop 2, Nábělek

TH 7/4,  Za 3 body 19/6

Sokol Písek Sršni - BCM Orli U19 108:80 (32:12, 52:30, 87:56)

Uličný 22, Svojanovský, Nábělek a Prokop po 10, Bálint 10, Šiška 6, Trávníček a Pelikán po 4, Jansa 1

TH 19/11,  Za 3 body 30/11

Junioři čekal náročný víkend když cestovali do Jindřichova Hradce a Písku, aktuálně dvou vedoucích týmů tabulky. V sobotu jsme nastoupili proti GBA, které jsme chtěli oplatit domácí prohru po prodloužení. Do utkání jsme nastoupili s malou agresivitou na obranné půli, co už po dvou minutách vyústilo v soupeřovi tři přesné pokusy zpoza oblouku a na ukazateli skóre svítil stav 9:4. Následně jsme ale začali produkovat rychlejší hru, v obraně dodržovat naší taktiku co pramenilo ve vedení 22:25. V druhé čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil a až do poločasu se nám dařilo držet mírné vedení. Dobrý výkon jsme ale nedokázali přetavit v ještě lepší skóre zejména díky velkému počtu útočných doskoků soupeře, které pramenili v body po 2., mnohdy i 3. šanci. Vstup do druhého poločasu vyšel GBA, naopak my jsme se proti dobré obraně domácích na každý koš nadřeli. Rozhodujícím byla v závěrů schopnost GBA kontrolovat doskok, naopak my jsme se nedokázali za stavu 74:72 dostat k dobré střele v průběhu několika útoků a nezvládli koncovku jinak vyrovnaného utkání.

V neděli se nám absolutně nepodařilo zachytit úvod utkání, soupeř byl ve všech herních činnostech efektivnější a rychle se ujal vedení. Na rychlý útok a přechodovou hru soupeře jsme nebyli schopni celých 40 minut adekvátně reagovat, do jejich zóny se nám nedařilo dobře pohybovat míčem co vyústilo ve velké množství ztrát a špatně volených střel. Výsledkem je prohra 108:80.

V nejbližším kole přivítáme doma Pardubice a Kolín, tedy soupeře kterým chceme oplatit prohru a posunout se tak ve velmi vyrovnané tabulce směrem výš.