U13: 4 prohry za víkend, 2 dobré výkony

24.02.2020 11:48 | Opět v okleštěné sestavě ale s velkou chutí a energii se porvat o lepší výsledek než v prvním dvoukole...

Opět v okleštěné sestavě ale s velkou chutí a energii se porvat o lepší výsledek než v prvním dvoukole. V sobotu nás čekal tým z Mohelnice. Soupeř je jasně v čele tabulky a každý zápas proti takovému soupeři by měl být radost hrát. Hned od začátku bylo vidět, kdo se ujal tempa zápasu. Občasná neschopnost přejít půlku a vzít zodpovědnost do svých rukou nás stála spoustu energie. Soupeř po tlaku na míč získával jednoduché míče, které přetavil do rychlých dvojtaktů. Než jsme se rozkoukali, v poločase prohráváme 10:48. Ve druhém poločase již odehrajeme vyrovnanější partii, prohru o 60 si ovšem odnášíme tak i tak. Druhé utkání nás zastihlo v lepší formě. V 1.čtvrtině ještě držíme skóre 16:15, poté soupeř odskočil na rozdíl 10 bodů a náskok jen navyšoval. Dobrý výkon především ve 3. a 4.čtvrtině. Druhý poločas prohra „pouze“ o 15 bodů.

BCM Orli Prostějov – TJ MEZ Mohelnice 29:88 (8:22,10:48,20:71)

BCM Orli Prostějov – TJ MEZ Mohelnice 43:84 (16:25,23:49,33:64)

V neděli ráno nás čekal boj proti Kroměříži. Aktivní hra směrem ke koši nás držela na přijatelném rozdílu až do poločasu. Místy sobecká hra v druhé polovině utkání nás stála opět lepší výsledek. Pozitivem z utkání bylo začlenění hráčů 2009 a 2010 do zápasu. Kluci se rozhodně neztratili. Druhý zápas jsme začali bez zodpovědné obrany, v útoku si chtěl každý zkusit sám zakončit a tak jsme si již po pár minutách hry odpálili možnost hrát vyrovnaný zápas. Energická druhá čtvrtina, nebojácné zakončení a pokrytý doskok zařídili vyrovnanou čtvrtinu. Pozitivem na utkání byla 2. a 4.čtvrtina. Mladší pětka si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a svůj minizápas vyhrála 18:16. Celkové skóre ovšem hovoří pro hostující tým a odnášíme si tak prohru o 17 bodů.

BCM Orli Prostějov – TJ Slavia Kroměříž 27:54 (13:19,17:26,23:40)

BCM Orli Prostějov – TJ Slavia Kroměříž 30:47 (4:15,16:27,43:24)