U17: Pozdní zlepšené výkony ovoce nepřinesly

04.02.2020 00:15 | Naše kadety během víkendu čekali důležité zápasy proti Brněnským družstvům, a to v sobotu JBC Tygři Brno a v neděli SAM BŠM Brno...

Naše kadety během víkendu čekali důležité zápasy proti Brněnským družstvům, a to v sobotu JBC Tygři Brno a v neděli SAM BŠM Brno. Do zápasů jsme vstupovali s cílem vyhrát i navzdory zraněným hráčům (Rytíř, Salaj, Ištok a v neděli i bez Toula). Průběh zápasů byl přibližně identický, bohužel bez vítězného konce pro naše družstvo.

Naši koncentraci a dobrou spolupráci v útoku jsme plnili pouze do 5. minuty 1. čtvrtiny. Od toho momentu jsme nevýraznou obranou prohrávali dost soubojů, což hráči Brna využívali a trestali nás za to. V druhé čtvrtině jsme nedokázali proměnit střelecké pokusy a pokračovaním naší obrany jsme soupeři dovolili získat pohodlný náskok. Po poločasové přestávce jsme zlepšili nasazení v obraně, a tak jsme se dostávali i do rychlých protiútoků a k lehčím zakončením, kde  jsme 3. čtvrtinu prohráli 21:23. Zlepšeným výkonem jsme i nadále pokračovali ve 4. čtvrtině, kterou jsme vyhráli 27:19. Zlepšené nasazení a chuť v druhém poločase už bohužel nestačilo na otočení zápasu v náš prospěch.

BCM Orli Prostějov - JBC Tygři Brno 69:82 (14:19 21:40 42:63)

Müller 16, Dohnal 14, Šanda 13, Toul 9, Mlčoch 8, Šruc a Martínek po 3, Komárek 2, Nádeníček 1

Průběh zápasu byl přibližně stejný jako v sobotu, kde jsme se soupeřem drželi krok do 5. minuty zápasu. Do poločasové přestávky jsme vstupovali po zlé druhé čtvrtině. V druhé  polovině zápasu se náš výkon zlepšil, avšak v závěrečné čtvrtině jsme už náš zlepšený výkon nezopakovali.

Po tomto nepodařeném víkendu bude naší snahou napravit chyby, které jsme v zápasech udělali a po návratu zraněných hráčů budeme chtít v dalším kole zabojovat o důležitá vítězství.

BCM Orli Prostějov - SAM BŠM Brno 47:70 (12:20 22:37 39:55)

Dohnal 15, Mlčoch 10, Müller 7 (11 doskokov), Nádeníček 6, Šruc 3, Šanda, Komárek a Navrátil po 2