U19: Junioři v extralize vítězně

25.02.2020 09:42 | V posledních venkovních utkáních základní části jsme cestovali do Prahy a Plzně v roli favorita...

Sokol Pražský - BCM Orli 66:91 (22:20, 29:50, 48:73)

Nábělek 16, Šiška a Pelikán po 14, Svojanovský a Bálint po 10, Jansa a Rytíř po 6, Nosek, Uličný a Trávníček po 5, Dohnal, Prokop

TH 17/6, Za 3 body 19/9

BK Lokomotiva Plzeň - BCM Orli Prostějov 63:118 (18:29, 33:50, 48:80)

Nosek 17, Pelikán 16, Nábělek 14, Uličný 13, Bálint a Dohnal po 12, Prokop 10, Šiška 9, Trávníček 6, Svojanovský 5, Rytíř 4

TH 28/24, Za 3 body 23/8

V posledních venkovních utkáních základní části jsme cestovali do Prahy a Plzně v roli favorita s cílem vylepšit pozici v tabulce před blížícím se playoff. V sobotním zápase na Sokolu jsme nastoupili proti bojovnému domácímu družstvu a v první čtvrtině se hrál rychlý basketbal s množstvím hezkých soubojů 1 proti 1. V druhé čtvrtině se nám podařilo lépe bránit, trefovali jsme se za 3 s vysokou úspěšností a už před poločasem položili základ našeho vítězství. V druhé části se navzdory většímu rozdílu pokračovalo v rychlé hře na obou stranách a zápas měl až do konce dobrý náboj.

V neděli se nám nepodařil první poločas, kdy jsme do zápasu vstoupili nezodpovědně, družstvo působilo unaveným dojmem bez energie. V druhém se ale hráči začali basketbalem bavit, v útoku si posouvali míč a postupně navyšovali skóre utkání.

Výhrami se nám podařilo poskočit v tabulce na příznivější pozice před playoff,o soupeři do nadstavby rozhodně poslední dvojkolo, kde doma přivítáme BA Nymburk a USK Praha.